KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Väggrelief 15482076
nr 1548 2076
Alice Nordin
(1871-1948), Sverige
Väggrelief, Relief föreställande Ellen Key. Monogramsignerad i plåten. Koppar, ca 15,5x10,5 cm, yttermått inklusive ram: 28x23,5 cm
Alice Nordin, svensk skulptör och konsthantverkare, född 1871, död 1948.
Utrop:
600 kr
Såld:
800 kr
måndag 19 juni 2023
kl 18:21:36
300 kr
500 kr
400 kr
450 kr (Budbetjänt)
500 kr
500 kr (Budbetjänt)
600 kr
700 kr
19 jun
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
Alice Nordin
Läs mer om Alice Nordin